Milena Brzózka
Milena Brzózka

Absolwentka Instytutu Ekologii i Bioetyki Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z tytułem magistra Ochrony Środowiska. Obecnie doktorantka pierwszego roku Filozofii, aktualnie pracująca nad rozprawą doktorską dotyczącą edukacji ekologicznej. Interesuje się szeroko pojętą tematyką OZE, w szczególności energetyką wiatrową i biogazową oraz efektywnością energetyczną i konsumpcją energii w gospodarstwach domowych, a także ochroną klimatu i gospodarką odpadami. Ukończyła szkolenie i otrzymała Certyfikat Audytora Wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Środowiskowym wg normy ISO 14001:2015. Prywatnie miłośniczka fantastyki, kryminałów, literatury prawniczej i podróżniczej. Czas wolny poświęca spacerom i rowerowym eskapadom.

 

Marta Łosiak
Marta Łosiak

Ukończyła anglojęzyczne studia inżynierskie na kierunku „Energetyka” ze specjalizacją „Power engineering” na wydziale MEiL na Politechnice Warszawskiej. Spośród wszystkich tablic edukacyjnych w autobusie najbardziej przywiązała się do pompy ciepła. Jej pasją jest poszukiwanie przygód na różne sposoby: książki (od hard science fiction, przez space opery, po fantasy), podróże i konwenty. Bardzo lubi ptactwo wszelakiego rodzaju, horrory i kiepskie filmy klas od B do Z.
 
 
 

Piotr Chrzanowski
Piotr_Chrzanowski

Absolwent studiów I stopnia na kierunku Technologie Energii Odnawialnej na warszawskim SGGW. W ubiegłym roku rozpoczął naukę na II stopniu na tym samym kierunku. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, głównie energetyka wiatrową i efektywnością energetyczną oraz nowoczesnym rolnictwem. Poza tym jest fanem książek Sapkowskiego i Tolkiena, uwielbia psy i nie lubi się nudzić.

 

 

Katarzyna Jędrzejczak
Jedrzejczak_Katarzyna

Jest absolwentką studiów inżynierskich „Ogrodnictwa” oraz studiów magisterskich „Technologie Energii Odnawialnej” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jej pasja to fotografia, podróże oraz wspinaczka górska. Dużym zainteresowaniem z dziedzin inżynierskich darzy projektowanie ogrodów, a także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacjach. W tematyce odnawialnych źródeł energii najlepiej czuje się w zagadnieniach związanych z wykorzystaniem kolektorów słonecznych jako źródło c.w.u. oraz c.o.

 

Marcin Karolak
Karolak_Marcin

Absolwent Socjologii Wydziału Nauk Społecznych SGGW oraz student Technologii Energii Odnawialnych Wydziału Inżynierii Produkcji. Jak sam uważa, badaniu społecznej percepcji odnawialnych źródeł energii, musi towarzyszyć co najmniej podstawowa wiedza dotycząca uwarunkowań technicznych tej technologii. Autobus energetyczny to dla niego centrum informacyjne, które może być doskonałym środkiem zaradczym na manipulacje bazujące na obawach społeczeństwa przed nowymi - nie w pełni znanymi - technologiami energetycznymi. Interesuje się historią społeczną Polski. Miłośnik felietonów Stefana Kisielewskiego.

Krzysztof Kuczma
Kuczma_Krzysztof

Od lipca 2011 inżynier Technologii Energii Odnawialnej, absolwent SGGW w Warszawie. Młody, ambitny, wiecznie uśmiechnięty chłopak. Szczególnie interesują go odnawialne źródła energii i wszelkie tak zwane „zielone technologie”. Mógłby opowiadać o tym godzinami. W wolnych chwilach ćwiczy sztuki walki, co działa odstresowująco, a dodatkowo uczy wielu przydatnych w życiu umiejętności. Z zamiłowania podróżnik, lubi poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Praca jako ekspert w Autobusie Energetycznym daje mu możliwość połączenia pasji do podróży i do OZE.


Piotr Piątkowski
Piatkowski_Piotr

Ukończył studia inżynierskie „Zarządzanie i Inżynieria Produkcji” oraz studia magisterskie „Technologie Energii Odnawialnej” na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW. Jego zainteresowania to przede wszystkim energetyka odnawialna. Spośród zagadnień związanych z energetyką odnawialną najlepiej czuje się w temacie wytwarzania i wykorzystania biogazu rolniczego. Z zagadnień inżynierskich najbardziej interesuje go modelowanie 3D w programach typu CAD. Jego pasją jest windsurfing, narciarstwo zjazdowe, siatkówka, ciekawostki historyczne, podróże. W wolnych chwilach hobbystycznie remontuje stare rowery.
 

Dominika Witak
Witak_Dominika

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej z tytułem mgr. inż. na kierunku Ochrona Środowiska. Jest szczególnie zainteresowana ochroną powietrza, ukończyła specjalistyczne kursy Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczące zmian klimatu, a jako trener chętnie przekazuje tę wiedzę dalej. W czasie wolnym zajmuje się uprawianiem sportu, głównie bieganiem oraz grą i popularyzacją muzyki na instrumentach dętych.
 

Co nowego?

Zapraszamy do odwiedzenia naszego autobusu energetycznego na Miejskim Dniu Inteligentnej Energii w Częstochowie.

Archiwum więcej ▶